Czasem mam wrażenie, że nie da się odczynić zła. Kiedy

7 sierpnia 2025 06:34

Czasem mam wrażenie, że nie da się odczynić zła. Kiedy próbuje się coś naprawić, niszczy się coś innego. Coś, o czym wcześniej się nie pomyślało.

Słyszałem nieraz pieśni o bitwach i wyobrażałem sobie

7 sierpnia 2025 06:09

Słyszałem nieraz pieśni o bitwach i wyobrażałem sobie, słuchając ich, że klęska może być pełna chwały. Ale teraz widzę, że to rzecz straszna, by nie rzec: rozpaczliwa.