Więc zrywaj kwiat! korzystaj z błogiej chwili! W uroczy wiąż miłość z młodością ślub! Nim słonce życia na zachód się schyli Nim wrzące serce zmrozi zimny grób - Korzystaj z lat, Rwij miłości kwiat!
Nie mam już marzeń . Nie ma już dobrych wrażeń . Wszystko odeszło w nieznaną mi dal . Jest mi bardzo przykro i strasznie żal . Chciałbym uciec od tej codzienności . I zostać w świecie senności .